Na czym się skupiać, wybierając firmę przewozową?

W życiu bywają momenty, kiedy potrzebujemy coś przewieźć albo wysłać komuś coś dużego. Rozglądamy się wówczas za firmami, które oferują transport przeróżnych towarów. Jak dokonać dobrego wyboru?

Z firm logistycznych i transportowych korzystają wszyscy. Zarówno osoby prywatne (wtedy mamy do czynienia z mniejszym odłamem takich firm – kurierami) jak i przedsiębiorstwa oraz hurtownie. Przewozimy naprawdę różnorodne rzeczy – od małych i drobnych po ogromne i niewymiarowe. Nikt z nas nie chce, by towarowi podczas drogi coś się stało lub żeby nie dojechał on na czas. Cała filozofia udanej transakcji leży w odpowiednim wyborze firmy, której zlecimy przewiezienie interesujących nas ładunków.

Jak tego dokonać?

kobieta przy komputerze podczas poszukiwań firmy przewozowej

Dobrze przejrzyj stronę internetową przewoźnika!

Na witrynach internetowych firmy umieszczają sporo informacji o sobie. Zanim podejmiesz współpracę z którąkolwiek z nich, upewnij się, że:

  • firma działa na rynku dość długo (najlepiej kilkanaście lub kilkadziesiąt lat),
  • ma spore doświadczenie w przewozie rzeczy, które Cię interesują,
  • dysponuje odpowiednią flotą do zadania, które chcesz jej powierzyć,
  • posiada certyfikaty liczących się instytucji transportowych,
  • ma na swoim koncie dużo działań.

 

Pamiętaj, że to co firmy piszą na swoich stronach, to nie wszystko

Istnieje jeszcze druga strona medalu – opinie byłych klientów przedsiębiorstw transportowych i logistycznych. Warto zapoznać się z nimi przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. W Internecie znaleźć można różne komentarze na temat różnych firm. Warto jest je poczytać i wysnuć wnioski. Przecież chodzi o nasz towar, a więc i pieniądze.

Porozmawiaj z przedstawicielem

Nie da się ukryć, ze najlepiej można poznać firmę wtedy, gdy będziemy mieli styczność z ludźmi w niej pracującymi. Jeśli kontakt z przedstawicielem będzie łatwy, sympatyczny i rzeczowy – postaw plus. Znikąd również nie dowiesz się o wszystkich kwestiach związanych ze współpracą jak od pracownika, który ułoży i przedstawi Ci ofertę wraz z wyceną i wszelkimi szczegółami.